Europa śr.-wsch.: zawali się?

by

W związku z odgłosami gorącej dyskusji, żeby nie powiedzieć kłótni nt. napięć w Europie śr.wsch., którą mamy szczęście zamieszkiwać, podaję kilka raportów na powiązane tematy, które można tu przejrzeć wprost, żeby sobie wyrobić jakie/takie zdanie na temat.
Wpis został przeniesiony

Reklamy

Tagi: , ,

Komentarzy 7 to “Europa śr.-wsch.: zawali się?”

 1. _dorota Says:

  Czwarty zamieszczony przez ciebie raport wydaje sie być naprawdę ciekawy – „Do foreign banks drive foreign currency lending in CEE” – OTO jest pytanie i dane warto poznać. Reszta dokumentów nie zaskakuje jakoś szczególnie.
  Troche bym jednak Vincenta broniła, bo nic poza tromtadracją nie pozotało nam w arsenale. Gra jest czysto psychologiczna, do słabości przyznawac sie nam nie wolno, ze świadomością, że rynek i tak wie swoje…
  Co do akcesji Polski do strefy euro – sądzę, że byłoby to szkodliwe dla nas (zmieniłam zdanie, przyznaję). Ale czy w tej chwili mamy inne wyjście jak aplikować do ERM2? Odstąpienie od tego pomysłu rynek długu ukarałby strasznie. IMHO pozostaje przeciągać sprawę, aż kryzys zelżeje. Widzisz jakiś alternatywny scenariusz?

  • zezorro Says:

   A widzisz. Lejzorek miał rację….

  • zezorro Says:

   Widzę taki scenariusz, że Vincent nie wysadza w powietrze Grupy Wyszehradzkiej. Mamy prezydenta, który do czegoś może się przydać. Po jakiego wała go anulować? Z powodu głupiutkiej propagandy?
   Powiem Ci co zezowaty by poradził premierowi przed Brukselą, taka „brukselka a la zezowaty”.

   Zrobiłby spotkanie przed kamerami, że oddaje swoje miejsce prezydentowi, żeby – jako głowa państwa zaplanował i kierował delegacją ku chwale ojczyzny. Prezydent oczywiście przyjmuje zaproszenie i „kieruje” delegacją. Jeśli porozumie się z Klausem i Gurcsanym – bingo! Punkty dla Polski i premiera. Jeśli nie – bingo do kwadratu. Jedziemy jak po łysej kobyle. Prezydent winny upadku złotówki, „pogłębiający się kryzys” dzięki prezydentowi.
   Zobacz – same plusy. Jak nie odwrócisz, Donek wygrywa. I jak nie odwrócisz – plusy dla złotówki i Vincenta. Czemu to niemożliwe? Bo trzeba być trochę zezowatym, żeby widzieć prosto…
   Na tej samej zasadzie „pozytywne wyróżnianie się” to s*** do własnego ogródka. Zero efektu i smród.

 2. HansKlos Says:

  Wyglada na to, ze jak wejdziemy do eurozoy to staniemy sie pokarmem dla bestii. Czy istnieje inne wyjście – owszem, sciemniać do bólu. Rynek przecież dyskontuje plotki;-)

  Spójrzmy prawdzie w oczy – Zachód, a szczególnie jego anglosaska część zbliża sie do ściany. Głupotą byłoby teraz proszenie sie o podwózkę. Daje im max 2 lata. Grać bogacza, jak się jest bankrutem też wiecznie się nie da. A co do bydła – cóż nadciaga faszyzm.

  • zezorro Says:

   Przenośnia bydlęca nie miała nikogo obrazić, tylko podkreślić istotę analogii: jak byłbyś nie uczony, lecisz w stadzie. Ruchy rynku to ruchy stadne, jak przepędzanie bydła. Tak to działa.

 3. _dorota Says:

  Zorro, oprócz dwóch stron tego podwórkowego konfliktu Donek vs. Ofiara-braku-logopedy istnieje jeszcze trzecia strona. Rekiny typu GS (doskonały najnowszy wpis, gratuluję). Dołączenie z własnej woli do Gurcsanyego byłoby przyznaniem się wprost, że słabujemy i zaproszeniem GS do ataku. Obligacje/bony też sprzedawałyby sie gorzej a napewno drożej. Wobec tej groźby nasze podwórko jest nieistotne (Donek i tak zostanie prezydentem).

  IMHO rację ma HansKlos, że trzeba ściemniać tak długo jak się da. Coś w rodzaju wiecznego narzeczeństwa przed niekorzystnym dla nas mariażem… Zawsze jakaś szansa, że pan młody nie dożyje 🙂

 4. zezorro Says:

  Ściemnia się ogólnie. Zobacz jaką Axel daje opcję Waldkowi. To oznacza sygnał od sponsora: nasze ogary spalone, ale wypad. Umów dotrzymujemy. Po co te wiejskie umizgi?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: