SCOOP! komu płaci AIG polisy CDS

by

prywatny potentatDzięki Jokerowi mam wiarygodną listę beneficjentów ostatniej pomocy bankruta AIG.
Wpis został przeniesiony

Tagi: , ,

Komentarzy 13 to “SCOOP! komu płaci AIG polisy CDS”

 1. serif Says:

  czyli spłacamy pierwszy pierwszy szereg fundatorów piramidy AIG, na następne może nie starczyć, podobno pierwszy szereg ojców-założycieli piramidy zawsze ratuje forsę, podatnik się na nich właśnie składa

 2. HansKlos Says:

  Sadząc po ilości derywatyw, to kropla w morzu potrzeb;-)

  • zezowaty Zorro Says:

   To kawałek CDS, tych które się przewaliły, bo nie są reasekurowane, a kredytobiorca przestał płacić i nie ma dodatkowego zabezpieczenia (collateral). Większość budowlanki z górki była napakowana i wyceny z księżyca, więc teraz przy spadku cen te kontrakty się przewracają. CDS je pokrywa – ubezpieczyciele płacą. Jest kilka – 3-5 bilionów zagrożonych kredytów. Obecnie ok 20% hipo w us ma ujemną wartość. Z tego wynika że 200 mld to początek drogi. Straty rzędu .6-1,0 bln.

   Mnie intryguje co innego. Otóż nie znalazłem ani potwierdzenia, ani zaprzeczenia mojej tezy, że część CDS jest powielona kilkakrotnie, tzn. dana hipoteka bierze udział w kilku transakcjach, ubezpieczanych CDS. W razie default hipoteki kilka kontraktów CDS „pęka”. W takim wypadku straty 2-3 bln na CDS są realne. Nadal jednak to nie jest koniec świata, bo to „zaledwie” 20% pkb usa.

  • panika2008 Says:

   Po naszemu derywatów, nie derywatyw.

 3. Viator Says:

  Ciekawa byłaby też lista, komu nie spłacili…

  • zezowaty Zorro Says:

   Nie ma takiej możliwości. Dlatego szybciutko Obama i Brown musieli dać po kilkadziesiąt mld, inaczej jest default na kontrakcie, czyli upadłość.
   Zauważ jak ładnie wszystko synchronicznie leci. Kolejna fala default na CDO-wyprzedażHF-giełda w dół-dopłaty do AIG+Lloydsa.
   Bankierzy centralni wszystkich krajów łączcie się! (i pompujcie pustą kasę). A efekt i tak będzie tak, jaki musi. Pusty majątek (pieniądz) ulegnie zniszczeniu, zniknie. Dopiero wtedy można zacząć nową falę cyklu. Ja oceniam deflację na półmetek, trzeba skasować jeszcze z 10-20 bln.

 4. _dorota Says:

  AIG w zeszłym miesiącu postraszyło rząd USA w „strictly confidential” dokumencie, że skutki jego (ewentualnego) upadku będą katastroficzne i to na skalę globalną.
  Pisze o tym Ritholtz :
  http://www.ritholtz.com/blog/2009/03/aig-is-the-risk-systemic/

  Z pobieżnej lektury tego dokumentu :

  wynika, że message był zadziwiajaco prosty: too big to fail…

 5. serif Says:

  zgoda, pieniądz musi powstać z produkcji, na razie jej nie ma i długo nie będzie
  (Chiny, Indie ?)

 6. Jednym okiem Says:

  Witam.
  Zorro robisz kawał dobrej roboty … gratki 🙂 … patrząc jednym okiem na obecną sytuację na świecie dochodzę do przekonania że zbliżamy się coraz szybciej do końca ślepej uliczki … ciekawe czy uda się rządzącym zmienić tą uliczkę na …. autostradę do nieba 🙂
  pozdrawiam :))

 7. HansKlos Says:

  Oj coś mi się zdaje, że powolutku zbliżamy się do ściany płaczu. City juz jest prawie gotowy do bankructwa, o czym mrucza tłuste koty, to AIG też może nie przetrzymac drugiej fali wypłat. Trójka z Detroit tez jakos dziwnie pobladła. No i te 18 bilionów strat wiszących nad eurozoną.

  Idę po taczkę i pakuję ją konserwami. jak bedę miał juz pełna piwnicę, to zapakuje się w złoto po uszy;-)

 8. zezorro Says:

  A tu artykuł, jak odbywało się ratowanie AIG: na co powinni być wściekli Eliot Spitzer, prok. NY (po wypłatach bonusów dla zarządu – 165 mln.

  • korkodyl Says:

   Fakt, że Lloyd Blankfein brał jakiś udział w podejmowaniu dec. o ratowaniu AIG jest naprawde porażający. Z tego, co kojarze, to gdzieś pisałeś, że Geithner+Paulson, to tez ex-Goldboys. Jakby dobrze policzyć, to się okaże, że Madoff wcale nie jest przekrętaskiem stulecia.

   • zezorro Says:

    Zwróć uwagę, co i jak pisze obecny governor Big Apple. On się boi, więc wygarnął w prasie.
    Wszyscy są goldie! Pisałem to jesienią. Hanky był goldie-prezesem bezpośrednio przed przejściem na odpowiedzialne stanowisko Treasury Secretary. Przez kilka lat u Goldiego, na samym szczycie hossy zarobił…
    700M
    Geither to młokos przy tych wszystkich staruszkach, ale – sądząc z przesłuchań – to bezczelny, pewny siebie, gotowany na twardo sukinsyn. Pracował zdaje się krótko w goldie-rodzinie przed promocją do najważniejszego oddziału FED NY, gdzie szybko awansował. Dał się poznać w czasie kryzysu na wschodzie. Skuteczny, opanowany, lojalny. Najważniesze: zaufany Hankiego, promocję do FED dostał jako jego człowiek. Geitherr jest człowiekiem Hankyego. Od zawsze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: