Gaz do dechy

by

Nie jest śmiesznie. Nasz sąsiad ze wschodu jest na krawędzi wojny domowej. Wczoraj jednostka specjalna Alfa – na polecenie prezydenta Juszczenki – wtargnęła do siedziby państwowego przedsiębiorstwa dystrybucji gazu Naftohaz.

Wpis został przeniesiony

Reklamy

Tagi: , ,

Komentarzy 8 to “Gaz do dechy”

 1. Zuraw Says:

  Ależ prezes Gazpromu:
  http://www.gazprom.com/eng/articles/article8873.shtml
  i prezydent Rosji
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Dmitrij_Miedwiediew
  to niestety dwie różne osoby.

  Spiskowa teoria dziejów jest jednak nieco bardziej skomplikowana…..
  😉

  • zezorro Says:

   Jasne że jest. A Gazprom jest normalną firmą, ot tak, zakręcającą kurki. Przecież to normalne w Bizancjum. Jak ci nie pasuje, to możemy przyjechać po forsę czołgami 😉

   Co do Miedwiedia z Twojego źródła: Od 2000 zasiada w Radzie Dyrektorów (radzie nadzorczej) Gazpromu jako wiceprzewodniczący, a od 2002 jako przewodniczący. Wydaje rozkazy prezesowi Millerowi, czy jak on się zwie. Prezydent Rosji kieruje największą firmą FR, która stosuje terror ekonomiczny, a pan Szcześniak mu klaszcze.

 2. HansKlos Says:

  Przyzwoitość strasznie spadła w cenie – przejaw deflacji;) Takie czasy nastały, jak w dowcipie o Stirlitzu, którego zapytano, czy nie wstyd mu być radzieckim szpiegiem. – A czemu wstyd? Lenin dla przykładu był niemieckim.

  Gorbaczow to amerykański szpieg, Tusk niemiecki, Kwaśniewski ruski, Kaczyński amerykański – i tylko ja muszę robić za dyżurnego polskiego szpiega;) Nie oszukujmy się, ale w nafcie i gazie mamy 100% obsadzenie szpiegami, tylko czasem im się role mylą;)

  • zezorro Says:

   Wiesz, jak się nazywał zleceniodawca pana na L., wysłanego pociągiem towarowym ze Szwajcarii (dlaczego zaraz stanie się jasne). Warburg.

   Ale to nijak nie tłumaczy chamstwa i buractwa lobbysty, który się kreuje na największego specjalistę od czasów Tomasa Alvy Edisona. Stąd moja reakcja. Coś się dzieje. Gazu ni ma. Czas na wnioski człeku z wioski.

 3. Zuraw Says:

  @Zezorro
  Ależ ja nie o tym, tzn nie o Siateczce Ludzi Dobrej Woli (z KGB-owskimi tradycjami w życiorysach). Tylko o tożsamości osoby, być może tylko figuranta.
  Pozdrawiam 🙂

  • zezorro Says:

   Czuję Twoje intencje, wynikają z formy i treści. Żeby uniknąć konfuzji czytelników: figurant jest przewodniczącym RN (board of directors), czyli – oberprezesem i w rosyjskim realiach wydaje polecenia zarządowi przez telefon, jest to jednocześnie prezydent Aleksandr Miedwiediew, co łatwo odszukać w zyciorysie, kliknij sobie na ten link z wiki.

   Rybka zarzucona na Szcześniaka złapała wybornie. Specjalista nie zająknał się ani słowem, że prezydent nie jest prezesem, ale oberprezesem. Oczywiście wie o tym doskonale. Jest jeszcze jeden Miedwiediew, ale to inny. Ten o którym mówimy to ten. Do pikanterii Putin jest rzeczywiście autorem oficjalnej doktryny ekonomicznego nacisku i optymalnego wykorzystania surowców, to temat jego pracy doktorskiej. Jeśli idzie o ropę, to Szcześniak może u niego pobierać nauki. Facet zna np. zdolności przesyłowe konkretnych rurociągów (a są ich setki) na pamięć. To wszystko sprawia, że ropa i gaz dziś są bronia ekonomiczną, a od chwili, kiedy zakręcono Polsce kurek to nie jest zagrożenie, ale realna ekonomiczna wojna. Nie zrobił tego Kaczyński, Juszczenko, tylko osobiście Putin, co można sprawdzić w gazetach. Przypominam, że to drugie zakrecenie. Pierwsze to Możejki, ktore kosztuje ok. 10-20 gr. na każdym l paliwa. W tej sytuacji brednie Szcześniaków i im podobnych lobbystów (agentów) o normalnych firmach, kierowanych przez KGB i prezydentów nalezy rozpatrywac w kategoriach wojennych, czyli jako klasyczną dezinformację (i wysłać im kontrwywiad).

 4. Witold Skaczkiewicz Says:

  A ja… to się dziwie, że wy się dziwicie.

  Serdecznie pozdrawiam

  Postscriptum
  zezorro – celny i potrzebny wpis. To trzeba od czasu do czasu przypominać.

  w.

  • zezorro Says:

   Powiem tak: skoro w moim kraju jakiś Szcześniak śmie drwić z naszych interesów w myśl zasady, że kurica nie ptica, to jest moja odpowiedź. Kogda żiwiosz ty kak swinja, togda i pomriosz swinjoju. Na dezinformację i działania agentury nie ma jak internet. Wolnosc słowa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: