CDO, CDS dla opornych

by

Dawno, dawo temu, kiedy istniały jeszcze banki inwestycyjne, typu Goldman Sachs oraz Lehman Bros. wszystko było inaczej. Potem był krach Lehmana, który wyzwolił spiralę upadłości kolejnych instytucji baknowych. Jak zbudowano piramidę i co naprawdę w niej jest wadliwego, wyjaśnia prosty film. Polecam jako graficzną lekcję nt. przyczyn kryzysu. Jeśli nie znasz angielskiego, nie szkodzi, Prześledź obrazki.
Wpis został przeniesiony

Tagi: ,

Komentarze 3 to “CDO, CDS dla opornych”

 1. malkx Says:

  Witam serdecznie,

  no to chyba ogif musi czuć satysfakcję. Pamiętam jak na blogu p. Piotra Kuczyńskiego wiele osób zwracało uwagę na toksyczność CDSów i jakie będą skutki, gdy ta bańka pęknie. Ogif chyba jako jeden z niewielu twierdził, że rynek CDSów nie jest aż takim zagrożeniem jakie mu się przypisuje (na jakiej podstawie dokonał takiej analizy nie pamiętam i nie sprawdzałem w archiwum wpisów p. Piotra). Ale ja nawet już nie próbuję zrozumieć całości tego zamieszania…jestem tylko prostym chemikiem.

  Chciałem przy tej okazji pogratulować bloga – „po pierwsze primo” (jak to mówi klasyk) piszesz o rzeczach, które nie są zbyt chętnie nagłaśniane, a „po drugie primo” dodajesz bardzo ciekawą analizę. Wszystko podane w przystępny sposób nawet dla takich laików jak ja. Na duży plus należy zaliczyć również fakt, że Twoje wpisy pojawiają się z dużą częstotliością. Byłoby fajnie aby blog założył jeszcze Joker :)… a może już prowadzi, a mi po prostu nic na ten temat nie wiadomo

  pozdrawiam i życzę wytrwałości w prowadzeniu bloga

  • zezorro Says:

   Napisz tu odezwę do Jokera, żeby zaczął pisać, bo ja nie jestem w stanie go namówić.
   Dzięki za pochwały, jakby jeszcze ktoś pomógł, byłoby świetnie. Tak naprawdę to wyraz frustracji, reakcji na mądrali nie ma kryzysu, a tymczasem wszystko się wali.
   Figo jest moim wzorem optymizmu mimo wszystko. 🙂

 2. All Is Good, czyli CDS dla opornych « zezowaty Zorro Says:

  […] All Is Good, czyli CDS dla opornych By zezorro Wyjaśniliśmy, jak działała konstrukcja piramidy finansowej zbudowanej na nieruchomościach, a właściwie na strumieniu gotówki, przepływającej przy tej okazji – CDO, CDS dla opornych. […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: