Pytania do Roberta Gwiazdowskiego, czyli gwiazdor kontra ekonomista

by

Gwiazdorski nastrój: jawa czy sen

Mam praktyczną pewność, że nasze elity polityczne, intelektualne, i gospodarcze zostały złapane przez rozwijający się na naszych oczach światowy zawał finansowy przez zaskoczenie.
Wpis został przeniesiony

Reklamy

Komentarzy 7 to “Pytania do Roberta Gwiazdowskiego, czyli gwiazdor kontra ekonomista”

 1. Joker Says:

  Hey Zorro,
  Tniesz rowno, nie chcialbym byc Twoim wrogiem. Z mojej strony 100% poparcia. Ten blog dodaje do moich ulubionych!!!!
  pzdr
  Joker
  UG
  UC Berkeley, Hass School of Business

 2. Joker Says:

  http://www.rp.pl/artykul/246872_Interesy_znanego_doradcy_.html
  smutne, prawda???
  J.

 3. HansKlos Says:

  Obecny system finansowy zakończył był właśnie swój żywot. Reszta to tylko umieranie. Recepta na powrót do normalności jest BANALNIE prosta:

  1. Żyjemy w na tyle stechnicyzowanym i rozwiniętym społeczeństwie, ze stać nas na to, aby KAŻDY otrzymywał pewną minimalna kwotę pozwalająca mu przyodziać się i nie być głodnym. Pewna modyfikacja płacy minimalnej i zasiłków społecznych wiele by tutaj dała.

  2. Ogromne pieniądze i nierównowaga w dotarciu do informacji zmieniają wolny rynek w karykaturę przyprawiona korupcją, stad też niezbędne jest wprowadzenie MAKSYMALNEGO poziomu indywidualnych dochodów. Bez tego ograniczenie korupcji, przestępstw i inflacji nie będzie możliwe.

  3. Należy BEZWZGLĘDNIE powrócić do pieniądza materialnego, opartego na rzadkich surowcach (złoto, srebro, platyna, pallad itp), tak, aby rząd miał barierę dla drukowania „prawnych środków płatniczych”.

  4. Wszelkie firmy i organizacje powinny działać na zasadzie konsensusu i zasady jeden pracownik, jeden głos – co zapobiegnie finansowemu terrorowi i korupcji.

  5. Każda ważniejsza decyzja powinna podlegać społecznym wyborom i kontroli społecznej. Tak dzieje się w USA, gdzie wybierani są szeryfowie, prokuratorzy, czy dyrektorzy szkół. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybierać również osoby zarządzające firmą, czy spółdzielnią.

  Skoro zarówno socjalizm, jak i kapitalizm okazują się być systemami działającymi WYŁĄCZNIE na rzecz poszczególnych uprzywilejowanych jednostek działających na szkodę społeczeństwa, to może przyszedł czas na system, który działaby dla ogólnego dobra, ze szkodą dla niektórych jednostek.

  Mam nadzieje, że te przemyślenia poddane będą krytycznej dyskusji.

 4. Adam Duda Says:

  Joker

  smutne to jest to że nie podajesz linka do ustosunkowanie się do tego artykułu samego zainteresowanego

 5. ralfowitz Says:

  HansKlos,

  pkt 1 kiedyś slyszalem w radiu jak jakiś ekspert narzekał, że wsród 10-latkow 90% już piło z jakiejś okazji alkohol, wśród 13-latków połowa się już porządnie upiła, wśród 15-latkow znaczna część upija się regularnie itp. Potem słucham – dajmy na to – porf. Bugaja, któren mówi, że jest zbyt duże rozwarstwienie społeczeństwa, nierówne dochody. A potem to ja sobie myslę – a gówno, kaktusa, niech kamienie żrą, a ci co wtedy uczyli się do olimpiad, próbowali wyjechać na rok za granicę, potem mieli stypendium naukowe, niech oni jeżdżą swoimi Jaguarami i Bentley’ami – niech degeneraci czymś różnią się od ambitnych i odpowiedzialnych ludzi. Mysle, że po pół roku świadczeń na minimum dla każdego (dla bogatego też, czy bogacenia się zakażesz?) podniosą się pierwsze głosy tych którym należy się więcej.
  pkt. 2. A może by tak uzależnić poziom indywidualnych dochodów od indywidualnych zdolności i wkładu pracy? Nie widzisz w obecnym rozkladzie dochodów żadnych prawidlowości?
  pkt3. No tak, pełna zgoda.
  pkt4. Skoro góra kradnie i oszukuje, to może w ogóle odebrać jej prawo decydowania, tym bardziej że zasada „jeden pracownik, jeden głos” zakłada, że w tej firmie dół jest naprawdę kompetentny i uczciwy. Wiesz ile było w Polsce spółdzielni pracy 20lat temu, ile zostało i dlaczego?
  pkt5 to właściwie to samo, co wyżej. Do tego głosowania na okrętach i samolotach, w sprawie wyboru prędkości i kursu.

  Zamknąłbym Cię, za propagowanie faszyzmu albo komunizmu.
  pozdr

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: